Lanovka na Petřín

Lanová dráha na Petřín navazuje na tramvajovou dopravu v zastávce Újezd a je vedena po trase Újezd – Nebozízek – Petřín.

Číst dál

Muzeum MHD

V tramvajové vozovně v Praze-Střešovicích se nachází jedinečná sbírka památek z historie městské hromadné dopravy v Praze.

Číst dál
Články /

V Praze Ruzyni se po 20 letech otevírá rekonstruovaná železniční vlečka

V Praze Ruzyni zprovoznily ČD Cargo a spediční společnost LAGERMAX železniční vlečku s označením RUVE, která pomáhá převést kamionovou dopravu na železnici. Po delší době se jedná o nový projekt tohoto typu, který spojí menší průmyslový objekt s centrální železniční sítí, konkrétně se jedná o pravidelné přepravy mezi Prahou a Ostravou. Dochází k tomu v době, kdy se postupně zlepšuje poměr ceny železniční a silniční dopravy ve prospěch železnice.

S nabídkou spolupráce přišlo ČD Cargo v roce 2010, následovala příprava projektu a již v letošním roce ulehčí provoz vlečky silniční dopravě o 600 až 700 kamionů. Zboží, zejména paletizované, bude jednoduše místo po silnici dopravováno vlakem. Přepravy budou probíhat pětkrát do týdne. "Objemově nejsou přepravy převratné, ale důležitá je změna trendu, kdy v uplynulých letech železniční vlečky spíše chátraly. Zákazníkovi se vyplatilo do přímého napojení na železnici investovat, protože jsme mu nabídli lepší cenové podmínky než silniční přepravci," řekl k projektu Jan Procházka, obchodní ředitel ČD Cargo.
Spediční společnost LAGERMAX své české zastoupení otevřela již v roce 2008 v komerčním skladu ostravského nákladového nádraží. To jí umožnilo lepší spolupráci s ČD Cargo a také snadnější přístup k železniční přepravě.

Zdroj: www.cdcargo.cz

Pokračovat můžete zde

Muzeum MHD

V tramvajové vozovně v Praze-Střešovicích se nachází jedinečná sbírka památek z historie

Lanovka na Petřín

Lanová dráha na Petřín navazuje na tramvajovou dopravu v zastávce Újezd a je vedena po trase

Plzeňská doprava se zlepšila, MHD přesto nabírá zpoždění

Zpoždění kolem 15 minut nabírají autobusové spoje plzeňské MHD kvůli pokračující rekonst

Autobusy klouzaly po zledovatělé ulici

Pražské ulice ve čtvrtek brzy ráno namrzly.

V Praze Ruzyni se po 20 letech otevírá rekonstruovaná železniční vlečka